Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Oto enerjisi sıvı ve gaz yakıtlardan oluşur. Bu enerjiyi tamamlayan elektrik enerjisi, bazı araçlarda temel enerji olarak da karşımıza çıkar. Mazot ve benzinle çalışan araçlarda akü ile aracın ilk başta çalışmasın sağlamak mümkün olur. Buna ilave olarak aracın kullandığı elektrik enerjisinin bir miktarı aküden karşılanır. Akü bir araç için en gerekli parça ve sistemler içinde yer alır. Zamanla özelliği kaybolan ve bitmeye yüz tutan aküler, araçlarda belli bir takım sorunların ortaya çıkmasına neden olur. 

Akü enerjisi azalır veya akü bitmeye yüz tutar ise bunu belli bir takım emarelerle görmek söz konusu olur. Bu konuda belirtiler içinde;

  • Farların sönük ve cansız hale gelmesi
  • Marş esnasında ortaya çıkan cılız bir ses
  • Aracı çalıştırırken anahtara ihtiyaç duyulması
  • Kontağın çalışmaz hale gelmesi
  • Aracın artık çalışmaz hale gelmesi

Alışıldık ve bilindik durumlar olarak karşınıza gelir. Bu durumlar açığa çıktığında zaten akünün artık bitmiş olduğunu anlarsınız. Akü ile ilgili sorunlar yaşamaya başladığınız anda bu işte uzman olan bir servise zaman kaybetmeden başvurmanız gerekir. Aracınızın eksikleri içinde ve ihtiyaçları içinde akü her zaman en önemli başlıklardan biri olur. Bu sebeple akü henüz bitmeden alacağınız yardım yolda kalmanızın önüne geçer. 

 

Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır Ve Akü Biterse Ne Yapmak Gerekir?

Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır Ve Akü Biterse Ne Yapmak Gerekir?

Akünün bittiği nasıl anlaşılır dersek bunu anlamanın çok basit yolları vardır. Elektrik enerjisinde zayıflık ve kesilme çok belirgin şekilde kendini gösterir. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığınızda uzman servis ve donanımlı yapısı size yardıma her zaman hazır olacaktır. Akü bakımı esnasında bu tip sorunlar çoğu zaman serviste anlaşılır. Gözle yapılan kontroller ve bazı uygulamalarla yapılan kontroller esnasında uzmanlar akü hakkında bilgi sahibi olur. Rutin bakım çalışmalarında olsa bile uzmanlarımız akü hakkında sizi bilgilendirir ve bu konuda olması gereken hizmeti size tavsiye eder.

Akünün standart bakımları esnasında sorunların tanımlanması ve giderilmesi sağlanır. Bu esnada yapılacak çalışmalar ve verilecek hizmetler çok geniş kapsamlıdır. Servisimizden yardım alabilir ve iyi bir bakım hizmetinden gereken desteği alabilirsiniz.

 

Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır Ve Akü Biterse Ne Yapmak Gerekir?

Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır Ve Garanti Kapsamında Hangi Hizmet Sunulur?

Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır Ve Garanti Kapsamında Hangi Hizmet Sunulur?

Akünün bittiği nasıl anlaşılır ve biten akü için ne yapmak gerekir? Servis olarak bu konuda ortaya koyduğumuz çözümler bulunmaktadır. Garanti kapsamında verdiğimiz hizmetler aracınızın aküsü için yüksek performans garantisi verecektir. Bosch marka akü aldıktan sonra 2 yıl içinde ortaya çıkan sorunlarda servisimiz size en iyi hizmeti verecek ve gerekirse akü değişimi ile sorununuzu kökten çözecektir.

Bosch Car Service akü hizmeti otomotiv sektörü için yıllardan beri çok iyi bir örnek olmuştur. Aracınızın akü performansını yüksek tutmak için servisimiz size gerekli kolaylıkları sağlayacak ve her zaman yanınızda olacaktır. Akünün güçlü olması sebebiyle aracınız çalışırken herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Güçlü gelen elektrik enerjisi sebebiyle yola rahat çıkacak ve huzur içinde ulaşım avantajlarından yararlanma fırsatı bulacaksınız.

 

Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır Ve Garanti Kapsamında Hangi Hizmet Sunulur?