Oto Klima Gazı Yenileme Periyodu Ne Kadardır?

Oto Klima Gazı Yenileme Periyodu Ne Kadardır?

Periyodik bakım hizmeti verdiğimiz esnasında aracınız için kapsamlı bir bakım hizmetini yerine getirmekteyiz. Bu esnada klima ile ilgili kontrol hizmetlerimiz, sizin ve aracınız için her zaman en iyi sonucu ortaya koyacaktır. Klima gaz problemi tespit edilecek olursa yaklaşık yarım saat gibi bir süre içinde gazı yenilemek söz konusu olur.

Mevsimlik periyodik bakım çalışmaları her yıl tekrar etmesi gereken bakım süreçleridir. Bu tür bakımlar yapılırken klimalar tarafımızdan kontrol edilir ve gerekli eksikleri tamamlanır. Bu tür kontroller yapılırken klima gazında eksilme varsa bunu hemen tamamlamak gerekir. Klima gazının eksilmesi her araçta ve her süreçte farklı zaman dilimlerinde ortaya çıkabilir. En az yılda 1 kez yapılması gereken periyodik bakım süreçlerinde klima gazı kontrol edilir ve eksik gaz tamamlanır. Bakım ve eksik tamamlama çalışmaları belli rutinler içinde yapılırsa bu rutin bakımlar esnasında klima gazının kontrol işlemi yapılır böylece klima gazının eksilmesi durumu bu tür bakımlarla tespit edilir.

 

Oto Klima Gazı Yenileme Periyodu Ne Kadardır?

Oto Klima Gazı Yenileme Periyodu Neye Göre Belirlenir?

Oto Klima Gazı Yenileme Periyodu Neye Göre Belirlenir?

Oto klima gazı eksilirse klimanın verimli çalışması söz konusu olmaz. Gerekli bakım ve kontroller esnasında klima gazının durumu uzmanlar tarafından gözden geçirilir. Araç bakım süreçlerinde klima kontrolünün bir alışkanlık haline gelmesi gerekir. Bakım esnasında oluşan çözümlere ilave olarak şikâyet üzerine servise başvuran çok sayıda insanın klimadan şikâyetçi olması söz konusu olabilir. Bu tür şikâyetleri gözden geçiren servis uzmanları hiç beklemeden klima ile ilgili sorunun çözümüne yoğunlaşır. Sorunun kaynağı klima gazı ise gerekli yenileme çalışmaları yapılarak klimanın tekrardan verimliliğe ulaşması sağlanır.

Yıllık yapılan rutin kontroller esnasında herhangi bir araçla klima gazının yaklaşık olarak % 10 civarında eksildiği tespit edilmiştir. Eğer bu soruna müdahale edilmeyecek olursa klimanın çalışma performansı düşer ve görevini yapamaz. Konfor ve rahatlık bekleyen insanlar ise bu beklentilerine ulaşamaz. Eksilen gazın yenilenmesi üzerine klimanın aynı beklenen performans ile çalışması sağlanır. Araç içi ortamının havası bu şekilde hem serinleyecek hem de filtre ile temizlenecektir.

 

Oto Klima Gazı Yenileme Periyodu Neye Göre Belirlenir?

Oto Klima Gazı Yenileme Periyodu Nasıl Belirlenir?

Oto Klima Gazı Yenileme Periyodu Nasıl Belirlenir?

Oto klima gazı yıl içinde ister istemez eksilir ve bu eksilme klima performansını düşürür. Yıllardan beri klima ile ilgili yapılan çalışmalarda, donanımlı servis hizmetlerinin daha iyi ve uygun hizmetleri öne çıkmıştır. Araçların eksiklerini kolayca tanımlama ve giderme konusunda işinde çok uzman olan servis çalışanları, klima sorunlarının çözümünde önemli görevler üstlenmişlerdir. Düzenli bakımdan geçen araçlarda bakım işlemini yerine getiren personelin dikkati ve servisin bakım prensipleri büyük önem taşır. Bu tür bakımlarda klimanın durumunun değerlendirilmesi büyük önem taşır.

Klima çalıştığı zaman iç ortam havası temizlenir ve serinlik konusunda en iyi çözümler ortaya çıkar. En sıcak ve bunaltıcı süreçlerde klimalar sürücülerin yola daha iyi odaklanmasına destek verir. Her ne kadar bir konfor unsuru olsa da klimalar aynı zamanda sürücüleri dik ve diri tutan bir teknolojidir. Özellikle de uzun ve zorlu yol koşulları göz önüne alınacak olursa, klimanın verimli çalışması çok büyük önem taşımaktadır.

Oto Klima Gazı Yenileme Periyodu Nasıl Belirlenir?